Ryn.Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

0

Policjanci z Rynu zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. W mieszkaniu znaleźli ponad 80 sadzonek, zabezpieczyli również nabój oraz siatkę rybacką typu wonton i skrzynię ze sznurami zakończonymi hakami.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Rynie podejrzewali jednego z mieszkańców
o uprawę konopi indyjskich. W sobotę w godzinach popołudniowych, kiedy informacje potwierdziły się, policjanci weszli do mieszkania 38 – letniego mężczyzny. Tam znaleźli ponad 50 sadzonek konopi indyjskich o rożnych rozmiarach, kiełkujące nasiona oraz duże ilości liści konopi indyjskich, które były oprawione w ramkę i wisiały na ścianie. Ponadto na półce znaleziono nabój do karabinu.

Giżyccy kryminalni, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia podczas przeszukania mieszkania zabezpieczyli łącznie: 88 sztuk sadzonek konopi, nabój z oznaczeniem CZ0 53 oraz podczas przeszukania piwnicy zabezpieczyli także siatkę rybacką typu wonton i skrzynkę ze sznurami węgorzowymi zakończonymi hakami.

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu usłyszy zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz nielegalnego posiadania amunicji. Za popełnienie tych przestępstw może grozić mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze