Ryby z mazurskiego jeziora online!

0

Internauci znów mogą oglądać na żywo transmisję z dna mazurskiego jeziora i obserwować pływające w nim ryby.

Olsztyńska firma zainstalowała po zimowej przerwie innowacyjny system monitorujący, w tym samym jeziorze co z zeszłym roku. Kamerę zlokalizowano jednak trochę dalej od brzegu, na głębokości 4 metrów.

Nie wiadomo o jakie jezioro chodzi, firma nie ujawnia jego nazwy, że by nie prowokować do kradzieży czy wandalizmu. Na razie ruch ryb jest niewielki, wczesnym świtem pojawiają się płocie, a po południu szczupaki. Większość ryb jednak chowa się jeszcze w głębinach.

Obraz na żywo podwodnego środowiska można oglądać pod adresem rybynazywo.pl

Po raz pierwszy obraz na żywo z mazurskiego jeziora można było oglądać latem ubiegłego roku. Na stronie internetowej można obejrzeć m.in. filmiki z „tańczącymi linami”, atak szczupaka na płotkę, jest także film o tym, jak nurkująca kaczka wyjada zanętę rzuconą dla ryb.

Firma, która zainstalowała kamerę na dnie jeziora, na co dzień zajmuje się budowaniem systemów monitoringu dla Lasów Państwowych i zarządców dróg. Dzięki instalacjom namierzani są złodzieje drewna i sprawcy zaśmiecania lasów. Firma ulokowana jest w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. (pap/gol/as)

Źródło: ro.com.pl

Foto: rybynazywo.pl

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze