fot. KPP Giżycko

Na drogach powiatu ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Najbliższe tygodnie poświęcone będą w szczególności na patrole w rejonach szkół i przedszkoli, rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz edukacji skierowanej także do osób dorosłych.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci drogówki, wydziału prewencji, a także dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Patrole policji można zauważyć w godzinach rannych oraz popołudniowych w pobliżu szkół i przedszkoli. Głównym celem funkcjonariuszy jest przede wszystkim przeprowadzanie przedsięwzięć zapewniających właściwy nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół, ale i również na drogach do nich prowadzących.

Policjanci zwracają również uwagę na pojazdy, które przewożą dzieci oraz młodzież do placówek oświatowych. Sprawdzają uprawnienia oraz stan trzeźwości kierowców. Zwracają też szczególną uwagę na to, czy dzieci oraz młodzież korzystają prawidłowo z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

fot. KPP Giżycko

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze