Trzecia edycja akcji SadziMY. Odbierz drzewko od giżyckiego nadleśnictwa

0

W ramach akcji SadziMY w siedzibie Nadleśnictwa Giżycko (Gajewo ul. Dworska 12) można odebrać sadzonki świerka pospolitego. 

W czwartek 30 września, mieszkańcy Giżycka i okolic drzewka będą mogli odebrać w siedzibie Nadleśnictwa Giżycko (Gajewo ul. Dworska 12), z kolei w piątek 1 października drzewka będą do odbioru w centrum Giżycka, na ul. Pasaż portowy (tuż obok galerii Batory). Drzewka można odbierać między godziną 10:00 a 15:00 lub do wyczerpania zapasu przygotowanych drzewek.

Giżyccy leśnicy przygotowali w sumie aż trzy tysiące drzewek. Będą to świerki pospolite z zakrytym systemem korzeniowym, umożliwiającym sadzenie praktycznie przez cały okres wegetacyjny  i zapewniającym dużą udatność upraw.

Podczas ogólnopolskiej akcji SadziMY w siedzibach nadleśnictw rozdawane są sadzonki drzew. Pracownicy lasów państwowych podpowiadają w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze