Ruszyła akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

0
fot. KPP Giżycko

Giżyccy policjanci jak co roku prowadzą działania profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W rejonach szkół i na drogach powiatu nie sposób nie zauważyć wzmożonej liczby patroli policjantów.

To właśnie w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży mundurowi zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów w rejonie wszystkich placówek w powiecie. Podczas spotkań mundurowi rozmawiają z maluchami o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Policjanci odwiedzają uczniów, tłumaczą, z jakimi zagrożeniami można się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, gdyż zdarza się, że dzieci, szczególnie te młodsze np. zajęte rozmową z rówieśnikami wchodzą nagle na jezdnię. Funkcjonariusze uczą więc, jak prawidłowo zachować się przed przejściem dla pieszych, zanim wejdziemy na pasy. Zachęcają też do noszenia elementów odblaskowych, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasza widoczność przy szybko zapadającym zmroku jest znacznie mniejsza.

Spotkania profilaktyczno – edukacyjne z dziećmi będą kontynuowane przez cały rok szkolny, a wszystko po to, aby utrwalić w nich nawyki prawidłowych i bezpiecznych zachowań.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze