Ruszają konsultacje ustawy 800+

1

Od 1 stycznia 2024 roku, co miesiąc, każde dziecko do 18. roku życia będzie otrzymywało 800 zł, zamiast dotychczasowych 500 zł. Rozpoczęcie konsultacji społecznych ustawy zwiększającej świadczenie wychowawcze ogłosili podczas obchodów z okazji Dnia Dziecka z Żabiej Woli premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ruszamy z konsultacjami naszej ustawy 800 plus – zmiany, która służy dzieciom. Rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie oraz w wiarygodny sposób realizuje swoje obietnice. Oczywiście chcemy przedyskutować całą tę ustawę tak, żeby cała ścieżka legislacyjna była zrealizowana – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zasady programu się nie zmienią

Świadczenie 800 plus, tak jak do tej pory, będzie przysługiwało na każde dziecko, bez względu na dochód rodziny. Poza jego wysokością nie zmieni się nic. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że regulacje, które zwiększą wysokość świadczenia 500 plus zostaną przyjęte przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Dzisiaj rozpoczynamy ścieżkę legislacyjną. Do okresu wyborów program zostanie przyjęty. Zasady programu będą takie jak do tej pory. Program 800 plus przede wszystkim ma służyć temu, aby pokazać, jak ważna jest rodzina. Rodzina powinna mieć wsparcie ze strony państwa i my to wsparcie cały czas realizujemy i realizować będziemy – wskazał Marlena Maląg.

Program Rodzina 500 plus funkcjonuje od kwietnia 2016 roku. Co miesiąc świadczenie trafia do 7 mln dzieci, a łącznie na ten cel zostało przeznaczone już 230,6 mld zł.

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg złożyli życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta.

Chciałabym przede wszystkim życzyć wszystkim dzieciom, aby miały marzenia i nie bały się ich spełniać. A rodzicom chciałbym życzyć, aby pomagali swoim dzieciom w spełnianiu tych marzeń – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Minister Marlena Maląg podkreśliła, że dzieci i rodzina to wyznacznik wszystkich działań jakie podejmuje rząd Prawa i Sprawiedliwości.

1 czerwca obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt – Dzień Dziecka. Z radością z tej okazji wszystkim najmłodszym składam serdeczne życzenia. Życzę, abyście dorastali otoczeni troską i miłością, jaką możecie znaleźć tylko w rodzinie. Korzystajcie z przypisanej Wam beztroski i cieszcie się każdym dniem – wskazała Marlena Maląg.

(fot. MRiPS)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
tfu pis

Kolejne bajeczki i kiełbasa wyborcza.