ul. Nowowiejska/fot. PTS

W piątek 12 sierpnia 2022 r. rozpocznie się remont ul. Nowowiejskiej. Prace prowadzone będą etapami – informuje Urząd Miejski w Giżycku. 

Etap pierwszy obejmuje prace rozbiórkowe nawierzchni jezdni, krawężników i chodników. Etap drugi obejmuje ułożenie nawierzchni jezdni. W związku z powyższym, będą występować utrudnienia w ruchu. Co ważne, nie planuje się zamknięcia ulicy Nowowiejskiej dla ruchu kołowego.

Ruch będzie odbywał się wahadłowo, a szerokość pasa ruchu dla samochodów będzie wynosił 2,75 m. Na czas układania nawierzchni jezdni w ramach drugiego etapu zamknięty będzie zamiennie jeden pas ruchu na całej długości drogi (w ciągu trzech dni, w godzinach 8.00 – 17.00), a ruch będzie odbywał się wahadłowo. O zamknięciu pasa ruchu na czas układania nawierzchni, mieszkańcy przyległych posesji zostaną powiadomieni z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Planowane zakończenie prac: 31 października 2022 r. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

(informacja: UM Giżycko/Wydział Planowania i Inwestycji)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
bogo89

Nowy chodnik będzie z kostki brukowej czy tak jak dotychczas z 24cm kwadratowych płyt chodnikowych?

Osiedlowy

Grunt aby był równy

OZON

Z płyt chodnikowych aby starzy ludzie więcej się przewracali.

ciekawski

Jeżeli pas do jazdy ma mieć aż 2,75 metra to będzie zakaz wjazdu dla pojazdów ciężarowych? Milczeniem pominę pomysł ścieżki rowerowej przy tej ulicy bo przychodzą mi na myśl raczej „brzydkie wyrazy”