Rozpoczyna się remont Kanałów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

0

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zmodernizuje kanały na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, co znacząco usprawni żeglugę.

28 lipca została podpisana umowa na kwotę 65 mln zł. W jej ramach do 2021 roku wyremontowany zostanie Kanał Mioduński, Kanał Grunwaldzki oraz Kanał Tałcki. To kolejny etap inwestycji na łączną kwotę 300 mln zł, jakie Wody Polskie realizują w regionie. 

– Zmieniamy oblicze Mazur – powiedział dziś podczas briefigu prasowego Przemysław Daca, Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W swoim wystąpieniu Przemysław Daca podkreślił kluczową rolę Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w procesie pozyskania środków na realizację tej ważnej inwestycji. Modernizacja kanałów poprawi drożność szlaku wodnego oraz infrastrukturę służącą do jego obsługi.

– Na czas remontu kanały nie będą wyłączone z ruchu. Dla nas jest to bardzo ważne. Nie wyobrażamy sobie, żeby można było zamknąć szlaki żeglowne na trzy lata. Będą one drożne i będzie można uprawiać żeglarstwo. Nie będziemy ograniczać turystyki wodnej – dodał Przemysław Daca, Prezes PGW WP.

Obecny podczas uroczystości Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz podkreślił, że inwestycja, to życie gospodarcze dla Mazur. Przedsięwzięcia z zakresu żeglugi śródlądowej na Szlaku Wielkich Jezior są ważne nie tylko dla rozwoju turystyki. Ten szlak żeglugowy, który jest unikalną na skalę światową drogą wodną i wielką atrakcją dla miłośników żeglarstwa, jest również gospodarczym sercem i motorem rozwoju mazurskich miejscowości.

Źródło: wody.gov.pl

Daj nam znać
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze