Rozpoczęła się akcja przeciw kłusownikom

2

30 stycznia na terenie Nadleśnictwa Giżycko rozpoczęto akcję pod kryptonimem „Wnyk-22”. Akcja polega na patrolowaniu terenów leśnych i szukaniu pułapek zastawionych na dzikie zwierzęta przez kłusowników.

W tym roku akcję rozpoczęto w okolicach miejscowości Cierzpięty. Sprawdzano między innymi rejony, w których w grudniu 2020 roku w sidła kłusownicze złapał się wilk. W udział w akcji oprócz Straży Leśnej, leśników włączyli się członkowie miejscowego Koła Łowieckiego „Dąbrowa” – informuje Nadleśnictwo Giżycko na swoim profilu na facebooku 

Podczas niedzielnej akcji znaleziono tylko, jeden wnyk. Ślady na nim wskazywały, że pułapka w terenie została zastawiona dawno temu.

Jeśli zaobserwują Państwo ślady kłusownictwa na terenie nadleśnictwa, prosimy o kontakt ze Strażą Leśną lub z lokalnym leśniczym – czytamy na stronie Nadleśnictwa Giżycko

Akcja „Wnyk-22” w najbliższych tygodniach będzie kontynuowana.

Fot. Sławomir Kowalczyk/Nadleśnictwo Giżycko
Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Dereziński

Kłusownicy szukają wnyków w lesie. Co za tępe ch… e. Sam poluje i nie raz zapierdole na tym Giżycku i Wilkasach nieco dla siebie. A ci szukają wnyków. Co to jest 90 (lata). Ja pier….

maik

tam na bogacku poszukajcie wnyków