23 marca w Starostwie Powiatowym w Giżycku odbyło się spotkanie, którego głównym tematem był stan rozwoju wolontariatu w powiecie giżyckim oraz kierunki niezbędnych zmian w tym zakresie.

Zebranych gości przywitał Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski. Spotkanie prowadzili Izabela i Marek Jurzyńscy, animatorzy ze Stowarzyszenia ESWIP oraz Joanna Glezman, Pełnomocniczka Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

W drugiej części spotkania omówiono tematykę rozliczania zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. W spotkaniu wzięło udział 25 osób, wśród nich koordynatorzy wolontariatu ze szkół z terenu powiatu giżyckiego, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele samorządów.

Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Stowarzyszenia ESWIP, które wspólnie prowadzą badania wolontariatu w naszym regionie w ramach projektu „Kuźnia Ekspertów – wsparcie III sektora Warmii i Mazur”, a także wspierają rozwój potencjału i kompetencji liderów w różnych obszarach związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych.

Źródło, fot.: Starostwo Powiatowe w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze