Rozmawiali o przemocy w rodzinie

0

Przemoc w rodzinie, konsekwencje karne, miejsca gdzie można uzyskać pomoc i szczegółowa procedura w przypadku wszczęcia procedury „Niebieskiej Karty” był tematem spotkania dzielnicowych z pacjentami giżyckiego WOTUW.

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia (WOTUW) w Giżycku funkcjonuje w strukturze Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ Węgorzewo. WOTUW jest miejscem leczenia osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin.

W minioną środę (20.02.2019 r.) pacjenci ośrodka mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu prowadzonym przez dzielnicowe z komendy Powiatowej Policji w Giżycku asp. Joannę Czplińską i mł. asp. Monikę Jach

Podczas spotkania dzielnicowe omówiły procedurę postępowania w przypadku stania się ofiarą przemocy w rodzinie, bądź bycia jej świadkiem. Został również omówiony proces psychologiczny jaki występuje przy zjawisku przemocy domowej, przyczyny jej stosowania oraz najczęstsze zachowania jakie towarzyszą ofiarom i sprawcom przemocy.

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Spotkaniu towarzyszyła żywa dyskusja, która świadczyła o tym, ze spotkanie było ciekawym, a przede wszystkim potrzebnym przedsięwzięciem.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze