Rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku

2

Od początku roku szkolnego policjant zajmujący się problematyką nieletnich i profilaktyką w giżyckiej komendzie oraz dzielnicowi i policjanci z ruchu drogowego prowadzą spotkania z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Podczas takiego spotkania, policjanci omawiają konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad poruszania się po drodze, jak również znajomość, niektórych znaków drogowych, co dzieci mogły przećwiczyć w praktyce na jednym ze skrzyżowań w Giżycku.

Z uwagi na zmieniającą się pogodę i coraz krótszy dzień został również omówiony ważny tematy dotyczący widoczności pieszych na drodze i korzystanie z elementów odblaskowych. 

Na zakończenie spotkania dzięki dzielnicowemu z Giżycka uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku poznali Polę – bohaterkę książeczki o bezpieczeństwie, która pokazuje dzieciom na własnym przykładzie jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. 

Niefrasobliwa dziewczynka z głową pełną niebezpiecznych pomysłów edukację dzieci rozpczęła w powiecie braniewski, teraz zawitała do giżyckich szkół i przedszkoli. Wspólnie z policjantami przestrzega dzieci przed niebezpieczeństwem jakie mogą spotkać na drodze, w domu, czy też w sieci.

fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Darek Wieliszko

Zajeli by sie „mikro” patologia dzieci z klas 2-3, które wzorem patostreamerów z Yt gnębią inne dzieci, bo to jest problemem tej szkoły, a nie to że dzieci chodzą po ulicach po pasach, Bo to akurat Umieją.

mazur kurpiowski

Podziwiam, przeprowadzić dzieci przez przejście na zielonym świetle to doprawdy wielka rzecz. Dlaczego pan policjant nie spróbował przeprowadzić dzieciaków przez przejście, tuż przy szkole na ulicy Kościuszki. Kto tamtędy przechodzi ostatnio ryzykuje potrącenie. No ale szkolenie było, można wypiąć pierś po medal.