Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Spotkanie z uczniami z I LO w Giżycku

0

Policjant Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku spotkał się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku W trakcie spotkania funkcjonariusz rozmawiał przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w tym kierowaniu pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Z inicjatywy policjantów Komendy Powiatowej Policji w Giżycku odbyło się kolejne spotkanie z uczniami klasy trzeciej I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku. Szkoła a nie została wybrana przypadkowo. Uczniowie to osoby, które mają już swoje pierwsze uprawnienia bądź są w trakcie kursu na prawo jazdy, a przede wszystkim codziennie dojeżdżają lub dochodzą do szkoły także z okolicznych miejscowości. Dlatego tematem przewodnim rozmowy było bezpieczeństwo osób pieszych oraz kierujących w ruchu drogowym.

Asp. Waldemar Kuncer na początku  spotkania omówił stan bezpieczeństwa na drogach powiatu giżyckiego. Zaprezentował także wybrane przykłady zdarzeń drogowych oraz omówił sposoby unikania takich zdarzeń. Policjant omówił jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Podał liczne przykłady ze swojej pracy, obrazujące jak często jazda na tzw. „podwójnym gazie”  prowadzi do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem.

Na zakończenie spotkania przyszli maturzyści mogli zapoznać się z procedurą wstąpienia w szeregi Policji.

Przygoda z Policją rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna, a także szereg badań lekarskich. Kiedy kandydat spełnia wszystkie kryteria zostaje przyjęty w szeregi formacji i ślubuje„…służyć wiernie Narodowi chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”. Wtedy adept jest gotowy by rozpocząć półroczny kurs w szkole policyjnej.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze