Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

0

Policjanci z Giżycka zaprosili na spotkanie do swojej komendy przedstawicieli banków i agencji bankowych. Wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna rozmawiali o metodach i sposobach jakimi posługują się przestępcy, by nabrać seniorów przy oszustwach metodą „na policjanta”, „na wnuczka”. Wszystko po to, by wspólnie stanąć naprzeciw zagrażającym seniorom przestępcom.

Dyrektorzy oraz pracownicy banków i agencji bankowych z terenu powiatu giżyckiego podczas spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna, poznali najczęściej wykorzystywane metody przez przestępców działających tzw. metodą „na policjanta” czy „na wnuczka”. Był to temat spotkania, które odbyło się dzisiaj w giżyckiej komendzie. Uczestnicy spotkania rozmawiali także na temat sposobów zapobiegania tym oszustwom.

Na zaproszenie policjantów odpowiedziało kilkanaście osób. Wykład poprowadzili funkcjonariusze z Olsztyna. Podczas spotkania policjanci przedstawili statystyki dotyczące tego procederu w naszym województwie i opowiadali o konkretnych przykładach.

Podkreślili również, że aby zapobiec tym zdarzeniom ważna jest współpraca policji z placówkami bankowymi, gdyż często bywa tak, że to właśnie pracownik banku czy poczty może być ostatnią deską ratunku dla seniora, który pada ofiarą oszustów. Kilka prostych pytań i odpowiednia reakcja może zapobiec utracie oszczędności i dorobku całego życia.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze