Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku

0

Funkcjonariusze spotykali się z uczniami i uczestnikami zimowego wypoczynku. Wszystko to w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2020”.

Przed feriami jak i podczas mijającego tygodnia dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku jak i Posterunku Policji w Wydminach oraz Posterunku Policji w Rynie zrealizowali szereg spotkań z najmłodszymi mieszkańcami powiatu giżyckiego.

Spotkania miały charakter profilaktyczno-edukacyjny na temat „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Policjanci przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie zimowego wypoczynku. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Udzielili wskazówek jak bezpiecznie poruszać się na drodze podczas wyjść i wycieczek na organizowane gry i zabawy. Przypomnieli także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Mundurowi rozmawiali także o bezpieczeństwie w internecie oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Omówili też zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w miejscu zamieszkania i kontaktu z osobą obcą.

W ramach akcji, ogłaszano o konkursie fotograficzno-plastycznym dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla bałwanów”Uczestnikom wręczono plakaty i ulotki z informacjami dotyczącymi konkursu oraz ulotki z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na stoku.

Wszystkim feriowiczom życzymy aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze