Rozmawiali o bezpieczeństwie na wodzie

4

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku dzisiaj, 26 kwietnia br. spotkał się z przedstawicielami służb działającym na rzecz poprawy bezpieczeństwa w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa żeglugi i porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych.

Dzisiaj, 26 kwietnia br w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku kom. Sławomir Ozygała spotkał się z przedstawicielami Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Giżycku, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa żeglugi i porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych.

Podczas spotkania zostały omówione w szczególności tematy dotyczące bezpieczeństwa żeglugi i porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych w oparciu o uprawnienia jakie posiadają dane podmioty. Zostały przedstawione informacje dotyczące przepisów Ustawy o żegludze śródlądowej i innych rozporządzeniach. Omówiona została również sytuacja na na terenie jezior mazurskich jak i spodziewanym natężeniu ruchu na Kanale Łuczańskim.

Spotkanie było okazją do wymiany informacji w zakresie współpracy w działaniach mających wpływ na bezpieczeństwo w ruchu wodnym i terenach przywodnych. Każdy z uczestników mógł wyrazić swoją opinię w tym zakresie. Informacje te są przydatne do wypracowania rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa nad wodą zarówno przez mieszkańców, jak i turystów.

Źródło: KPP Giżycko

 

- R e k l a m a - Banki regionalne
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vortex
Vortex
9 maja 2019 12:33

Kiedyś to się pływało. Krata browaru na omegę 3 członków załogi – flauta to się piło jak wiało to się piło – browarki. i nikt nie cierpiał z tego powodu. bo wszyscy byli wyszkoleni. ( w piciu na żaglówce również ) Jak zmienili przepisy to teraz każde buractwo sobie pływa pomimo, że nie umie i przynosi wstyd pozostałym. A potem płacz, że mamy wypadki, kolizje tragedie. To tak jak by wprowadzono przepisy, że od dzisiaj za kierownicą samochodu mogą zasiadać ludzie co mają dowód osobisty. Poczucie bezpieczeństwa nad wodą – śmiechu warte – niech powrócą stare przepisy o uprawnieniach to… Czytaj więcej »

Vortex
Vortex
odpowiedział na komentarz  Vortex
9 maja 2019 12:59

połowa policjantów nie wie w jaki sposób zgodnie z prawem i przepisami zatrzymać jednostkę pływającą będącą w ruchu wodnym.

Vortex
Vortex
odpowiedział na komentarz  Vortex
9 maja 2019 13:01

a 90% buractwa nie zna sygnałów – w przypadku gdyby ci pierwsi je znali – nakazujących zatrzymanie.

Vortex
Vortex
odpowiedział na komentarz  Vortex
9 maja 2019 13:04

natomiast w Giżycku co 5 osoba to już ratownik starego WOPR lub teraźniejszego MOPR