Rozmawiali o bezpieczeństwie na wodzie

4

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku dzisiaj, 26 kwietnia br. spotkał się z przedstawicielami służb działającym na rzecz poprawy bezpieczeństwa w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa żeglugi i porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych.

Dzisiaj, 26 kwietnia br w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku kom. Sławomir Ozygała spotkał się z przedstawicielami Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Giżycku, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa żeglugi i porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych.

Podczas spotkania zostały omówione w szczególności tematy dotyczące bezpieczeństwa żeglugi i porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych w oparciu o uprawnienia jakie posiadają dane podmioty. Zostały przedstawione informacje dotyczące przepisów Ustawy o żegludze śródlądowej i innych rozporządzeniach. Omówiona została również sytuacja na na terenie jezior mazurskich jak i spodziewanym natężeniu ruchu na Kanale Łuczańskim.

Spotkanie było okazją do wymiany informacji w zakresie współpracy w działaniach mających wpływ na bezpieczeństwo w ruchu wodnym i terenach przywodnych. Każdy z uczestników mógł wyrazić swoją opinię w tym zakresie. Informacje te są przydatne do wypracowania rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa nad wodą zarówno przez mieszkańców, jak i turystów.

Źródło: KPP Giżycko

 

4
Dodaj swój komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
VortexVortexVortexVortex Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Vortex
Gość
Vortex

Kiedyś to się pływało. Krata browaru na omegę 3 członków załogi – flauta to się piło jak wiało to się piło – browarki. i nikt nie cierpiał z tego powodu. bo wszyscy byli wyszkoleni. ( w piciu na żaglówce również ) Jak zmienili przepisy to teraz każde buractwo sobie pływa pomimo, że nie umie i przynosi wstyd pozostałym. A potem płacz, że mamy wypadki, kolizje tragedie. To tak jak by wprowadzono przepisy, że od dzisiaj za kierownicą samochodu mogą zasiadać ludzie co mają dowód osobisty. Poczucie bezpieczeństwa nad wodą – śmiechu warte – niech powrócą stare przepisy o uprawnieniach to… Czytaj więcej »

Vortex
Gość
Vortex

połowa policjantów nie wie w jaki sposób zgodnie z prawem i przepisami zatrzymać jednostkę pływającą będącą w ruchu wodnym.

Vortex
Gość
Vortex

a 90% buractwa nie zna sygnałów – w przypadku gdyby ci pierwsi je znali – nakazujących zatrzymanie.

Vortex
Gość
Vortex

natomiast w Giżycku co 5 osoba to już ratownik starego WOPR lub teraźniejszego MOPR