Rozbudowa odcinka obwodnicy Giżycka. GDDKiA ogłosiła przetarg

7

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na projekt i budowę odcinka obwodnicy Giżycka w ciągu drogi krajowej nr 59.

Istniejąca obwodnica Giżycka (ul. Obwodowa) ma obecnie w większości przekrój jednojezdniowy. Jej rozbudowa będzie kontynuacją zakończonej w 2021 roku inwestycji obejmującej budowę ronda na skrzyżowaniu DK59 z ulicą Świderską wraz z rozbudową istniejącego układu drogowego do przekroju dwujezdniowego na odcinku około 1 km.

Planowana inwestycja obejmie kolejne 1,5 km DK59 od wyżej wymienionego ronda w kierunku Wilkas. Będzie to droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2×2 i nośności 11,5 tony na oś. Zakres inwestycji obejmie rozbudowę drogi do przekroju dwujezdniowego, budowę dodatkowych jezdni obsługujących tereny przylegające do obwodnicy, budowę mostu i wiaduktu, przebudowę skrzyżowań oraz budowę i przebudowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych.

Inwestycja ma być gotowa w ciągu 3 lat od daty podpisania umowy z wykonawcą. 

(PTS)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr

Pierwsza wersja projektu przebudowy obwodnicy Giżycka była robiona w latach 2005-2006, później co 2, 3 lata były robione aktualizacje i uzgodnienia projektu. Później wszystko stanęło i minęło kilka kolejnych lat. Mamy koniec roku 2022r. i mam nadzieję że do końca 2030r. uda się ukończyć w/w Etap inwestycji. Kiedy będą kolejne etapy inwestycji? Może kiedyś powstaną ale najpewniej nie wcześniej niż w 2050r. :>

Ja

Raczej, ulica obwodowa, a nie obwodowka, to zupełnie co innego.

Beti

A jakoś wszyscy mówią potocznie obwodówka. Co z tego że ulica obwodowa, jacy raptem poprawnie wszyscy się zrobili

Ja

Dla drogówki, ogromna.

Henryk b

No to czeka nas 4_5 letni „armagedon” transportowy. Może rozwiązaniem byłyby barki transportowe przez jez. Niegocin Giżycko – Wilkasy

upss...

a może most pontonowy?

bolo

a może most drewniany, zrobiony przez saperów