Rozbój w Giżycku. 44-latek wdarł się nocą do cudzego dom

5

Giżyccy policjanci zatrzymali 44-latka, który pod osłoną nocy wdarł się do domu jednorodzinnego i dokonał rozboju. W domu spała 70-letnia kobieta. Oprawca dusił i szarpał seniorkę. Z domu zabrał mienie o łącznej wartości ponad 2 tysięcy złotych. 

Do zdarzenia doszło w nocy 7 stycznia w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Giżycka.

44-latek uzbrojony w atrapę broni i z nałożoną kominiarką wszedł do budynku, po tym, jak wypchnął drzwi tarasowe. Kiedy był już w środku, to rabował, przeglądał pomieszczenia i szafki. Śpiącą kobietę obudziły dźwięki dochodzące z pomieszczeń. Kiedy mężczyzna zauważył, że kobieta nie śpi, zaczął ją dusić, szarpać i przewrócił na sofę, uniemożliwiając jej wstanie poprzez przyciskanie pleców nogą. Mężczyzna przy tym groził kobiecie i demonstrował „broń”. W wyniku rabunku zabrał mienie o łącznej wartości ponad 2 tysięcy złotych, były to dwa telefony, waluta obca, dokumenty – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

70-latka o całej sytuacji powiadomiła policjantów. Oświadczyła również, że rozpoznaje tego mężczyznę. Według seniorki był to 44-letni mieszkaniec Giżycka, który na przełomie lipca i sierpnia ubiegłego roku wykonywał u niej remont.

Śledczy pracowali na miejscu zdarzenia, zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków. Funkcjonariusze zespołu operacyno-rozpoznawczego skupili się na ustaleniu miejsca pobytu wskazanego mężczyzny.

Do zatrzymania 44-latka doszło tego samego dnia około godziny 13:00 na terenie Giżycka. Mężczyzna nie przejmując się tym, co zrobił, bawił się ze znajomymi. Podczas zatrzymania policjanci ujawnili przy nim skradzione dokumenty, natomiast podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania zostały odzyskane kolejne rzeczy – dodają mundurowi. 

Na wniosek prokuratora, giżycki sąd zastosował wobec 44-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Mężczyzna już wcześniej dopuszczał się podobnych przestępstw. W 2020 roku był skazany za podobne przestępstwo przeciwko życiu i zdrowi, natomiast w styczniu w ramach toczącego się wobec niego postępowania dotyczącego przestępstwa kradzieży z włamaniem, 44-latek był objęty dozorem policji. Teraz grozi mu wyższy wymiar kary, ponieważ będzie odpowiadał w tzw. „recydywie”.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Chiasm

Dobry wariat

Przejazdem

A w co sie bawil z znajomymi to poinformuja po skupieniu i przesluchaniu swiadkow .

Sąsiad

Abram wariacie coś ty odjebał

Dawna znajoma

Bandzior zawsze będzie bandziorem

Mantel

Dozorowany byl a tu masz .