Rozbito szajkę zajmująca się przemytem papierosów

0

Funkcjonariusze Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach prowadzonego postępowania doprowadzili do przedstawienia zarzutów kolejnym osobom, które uczestniczyły w przerzutach wyrobów tytoniowych z Obwodu Kaliningradzkiego do RP przez tzw. zieloną granicę.

Pierwsze zatrzymania w sprawie miały miejsce już w 2011 roku. Wówczas zarzuty przemytu wyrobów tytoniowych oraz nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z RP do FR i z powrotem przedstawiono 4 osobom. Jednak w wyniku ustaleń funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bezledach w nielegalny proceder było zamieszanych więcej osób.

Dzięki żmudnej ale efektywnej pracy funkcjonariuszy uzyskano materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie i uzupełnienie zarzutów kolejnym sześciu osobom, w tym trzem nie przechodzącym dotychczas w prowadzonym postępowaniu.

Oskarżeni to mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Wszystkim sprawcom przedstawiono zarzuty sprowadzenia z Obwodu Kaliningradzkiego do Polski nielegalnych wyrobów tytoniowych w ilości około 15.000 paczek o łącznej szacunkowej wartości 130.000 zł. Dodatkowo jednemu z mężczyzn przedstawiono zarzut organizowania przemytu towarów przez granicę.

Postępowanie przygotowawcze funkcjonariusze Straży Granicznej zakończyli w czerwcu 2016 roku kierując do Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach projekt aktu oskarżenia.

DSC_7578a

W-M Oddział SG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze