Rowerzyści potrąceni na przejściu dla pieszych i rondzie

0

Wczoraj, 5 sierpnia policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów.

Do pierwszego z nich doszło około godziny 12:30 na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym ulicy Olsztyńskiej i 1-go Maja. Bezpośrednio przed nadjeżdżającego opla na przejście dla pieszych wjechał 15-letni rowerzysta. Kierowca w odpowiednim czasie wyhamował, jednak młody rowerzysta przewrócił się na jezdnie. Nie odniósł obrażeń.

Do drugiego zdarzenia doszło również na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym ulicy Jagiełły i Przemysłowej około godziny 19:00. Tam kierowca toyoty nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu znajdującej się na rondzie rowerzystce, wskutek czego doszło do zderzenia. 66-letnia rowerzystka w wyniku uderzenia przewrócenia się na jezdnię i doznała ogólnych potłuczeń ciała. Po konsultacji lekarskiej została zwolniona do domu.

Policjanci apelują do wszystkich, zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Przypominamy, że na drodze musi uważać każdy uczestnik ruchu – kierowca, rowerzysta i oczywiście pieszy. Okoliczności zdarzeń bywają najróżniejsze, zawsze jednak liczą się sekundy.

Źródło: KPP Giżycko

Daj nam znać
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze