Rowerem z Giżycka na Jawę. 18-letni Julian planuje wyprawę do Indonezji

0

Julian Pawlik, 18-latek z Giżycka, w lipcu tego roku wyrusza w podróż rowerem do Indonezji! O swoim pomyśle informuje w prasie, radio i mediach społecznościowych. Zaprasza także na spotkanie otwarte „Julek na Jawę”, które odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz. 17:00 w sali gimnastycznej SP 7 w Giżycku, ul. Wodociągowa 8. 

Trasa podróżnika będzie obejmować następujące kraje: Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Turcja, Gruzja, Azerbejdżan (z Baku samolotem do New Delhi), Indie (lot samolotem do Bangkoku), Tajlandia, Malezja, Indonezja (końcowa przeprawa obejmuje 3 promy) wyspa Jawa. Wyprawa będzie trwała od 8 do 12 miesięcy.

Obecnie podróżnik załatwia sprawy techniczne związane z rowerem i potrzebnym ekwipunkiem. Wyrabia dokumenty i wizy potrzebne do przekroczenia granic w Iranie, Pakistanie oraz Indii. Ma zaplanowane trzy spotkania w Suwałkach, podczas których będzie prezentował swoje przygotowania do podróży.

Julian Pawlik sam o sobie

Nazywam się Julian, mam 18 lat, urodziłem się w Giżycku, trenuję piłkę nożną, grałem w ŁKS Łomża. Obecnie jestem zawodnikiem Sparty Augustów. Sport towarzyszył mi od najmłodszych lat. Uczę się w klasie maturalnej w III Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach. Planuję podróż rowerową przez 12 krajów, która będzie trwała około roku. Do takiego przedsięwzięcia zainspirował mnie podróżnik Piotr Strzeżysz, który objechał 5 kontynentów w 20 lat. Jestem w mediach społecznościowych jako „Julek on bike”. Od dwóch miesięcy intensywnie pracuję nad organizacją i promocją mojej wyprawy.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze