Rosjanie kupują u nas coraz więcej

0

To rekord – w ciągu ostatnich 48 godzin, od 8 do 10 maja,  na przejściu granicznym w Grzechotkach Rosjanie zgłosili funkcjonariuszom KAS faktury za zakupy w Polsce i Unii Europejskiej za ponad 2 mln złotych.

Początek maja to dwa tzw. „długie weekendy” u Rosjan. Nasze dane pokazują, że w tym okresie mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego gremialnie ruszyli po towary do Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

Widać to najwyraźniej choćby w samych Grzechotkach. Od 1 stycznia do 10 maja roku 2016 przedstawili funkcjonariuszom celno-skarbowym z tego przejścia ok. 30 tys. rachunków na kwotę ponad 31 mln zł. W tym samych okresie tego roku faktur było już ponad 37 tys. na kwotę prawie 49 mln. złotych. Wzrost  – ok. 18 mln złotych.

Podobna tendencja utrzymuje się na wszystkich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską. W tym samym okresie (od 1 stycznia do 10 maja 2016) obywatele Rosji zgłosili  faktury o łącznej wartości  ponad 61 mln. złotych,  a w roku 2017 już ponad 94 mln zł.

W tym roku szczególnie popularna jest elektronika. Począwszy od smartfonów różnych marek po routery, laptopy, konsole do gier, smartwatche, wirtualne okulary , telewizory. Oczywiście nadal kupowane są w dużych ilościach także takie towary jak żywność, ubrania, obuwie, czy produkty dla dzieci. Czasami zdarzają się też towary luksusowe – w Grzechotkach zgłoszono np. rachunek na zegarek Rolex zakupiony za ponad 25 000 EURO.

Urząd Celno Skarbowy w Olsztynie

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze