fot. Piotr Suchta

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w listopadzie 2019 r. podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z wykonawcą ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 59 z ulicą Świderską w Giżycku. Co dalej z inwestycją? 

Prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Obwodowa, Świderska, Nowowiejska rozpoczęły się 9 września 2017 roku. Do końca września 2018 roku inwestycja miała być gotowa. Na chwilę obecną (2 stycznia 2020 roku) kierowcy nie mogą nadal przejechać nowym rondem, do wykonania pozostało jeszcze kilkanaście procent robót m.in. położenie warstwy ścieralnej, montaż barierek i prace brukarskie. Szacunkowo potrzeba na to około 4 miesięcy.

Zostało już stosunkowo niewiele do wykonania. Aktualnie mamy okres zimowy, kiedy nie prowadzi się prac budowlanych, więc ten czas jest przeznaczony na inwentaryzację wykonanych robót, ich odbiór i rozliczenie oraz ogłoszenie przetargu. Planujemy, że rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie nowego wykonawcy nastąpi w marcu 2020 r. Czas potrzebny na dokończenie robót, to ok. 4 miesiące – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie.

Jeżeli nowy wykonawca zostanie wyłoniony w marcowym przetargu, to jest szansa, że rondo będzie gotowe jeszcze w sezonie letnim.

P.S 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze