22 kwietnia 2020 GDDKiA Olsztyn podpisała umowę na dokończenie ronda w Giżycku. Jeszcze w maju ma nastąpić przekazanie terenu budowy.

Wykonawcą, który dokończy rondo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 59 z ulicą Świderską w Giżycku została firma STRABAG Sp. z o.o. Firma zaoferowała, że wykona zadanie w okresie 5 miesięcy za cenę brutto 3,4 mln zł.

W ostatnim czasie mieszkańcy, szczególnie ci zmotoryzowani zaczęli zastanawiać się kiedy ruszą prace na rondzie. Niestety, z powodu epidemii wystąpiły pewne opóźnienia.

Wykonawca wystąpił o przesunięcie terminu przekazania terenu budowy ze względu na opóźnienia, spowodowane epidemią, w uzyskaniu uzgodnień niezbędnych do przejęcia terenu budowy. Planowany termin przekazania terenu budowy to 20.05.2020r. – informuje Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA

Prace, oprócz budowy ronda, które pozostały do wykonania to m.in rozbudowa istniejącego układu drogowego drogi krajowej nr 59 do przekroju dwujezdniowego, budowa chodników i ścieżek rowerowych oraz budowa drogi serwisowej obsługującej tereny przyległe. W ramach umowy wykonawca ułoży warstwę ścieralną, zamontuje bariery oraz wykona roboty brukarskie i poprawki w zakresie robot bitumicznych.

Stanowi to około 20 procent robót pozostałych do zakończenia zadania.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jerzy

Dzisiaj mamy 22 05 2020 nie ma żywej duszy przekazanie placu budowy miało być 20 mają i co przestańcie oszukiwać mieszkańców Giżycka mam wątpliwości że 5 miesięcy firma zakończy pracę może 15 miesięcy zwali się na koronowirusa przykład idzie z góry i do roboty

Lolo

Brakuje słów znowu w sam sezon

Anna

Niech poczekają do sezonu i wtedy rozpoczną budowę, korki będą
po 4 km

abc

No w końcu. Z Wilanowa nie można się wydostać w godzinach szczytu.

xyz

sprawdzona firma to pewnie szybko skończą