Statystyki wyraźnie pokazują, że to wypadki i tragedie przyciągają Państwa uwagę. Nie najgorzej mają się również takie kategorie jak polityka, kultura, wywiady i reportaże. Już drugi rok przekazujemy Państwu informacje z Giżycka i okolic. Jednak ten rok przyniósł nam bardzo miłą niespodziankę w postaci rekordowej liczby odsłon naszego serwisu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy serwis Gizycko.info zanotował ponad 4 miliony odsłon! Dziękujemy za zaufanie i sympatię, którym nas Państwo obdarzyliście! Mamy nadzieje, że w 2017 roku będziemy przekazywali wyłącznie same dobre informacje!

Co wydarzyło się w 2016 roku? Przygotowaliśmy dla Państwa 12 najważniejszych (naszym zdaniem) informacji, które miały miejsce w mijającym roku.

 1. Wykoleił się pociąg towarowy na trasie Giżycko-Ełk.Osiem z 31 wagonów tuż przed północą wypadło z torów, dwa wagony rozszczelniły się i wydostała się z nich przewożona substancja.
 2. Szpital w Giżycku w trudnej sytuacji.Sądowy spór wciąż nierozstrzygnięty.Grupa Nowy Szpital została operatorem giżyckiego szpitala w 2013 r. Jednak niezadowolenie z działań grupy spowodowało, że giżyckie starostwo wypowiedział Grupie umowę, ta odpowiedziała wnioskiem do sądu.
 3. Makabryczne odkrycie niedaleko Bogacka. Znaleziono zwłoki w stanie rozkładu. W niedziele 6.03.2016 w pobliżu miejscowości Bogacko (Gmina Giżycko) znaleziono niezidentyfikowane zwłoki mężczyzny. Tego makabrycznego odkrycia dokonało dwóch mężczyzn, ciało znajdowało się w krzakach.
 4. Czy radnym uda się odwołać starostę Wacława Strażewicza? Podczas kwietniowej sesji rady powiatu, Jacek Łożyński złożył  wniosek o odwołanie starosty, Wacława Strażewicza. Radni zarzucają staroście, że w niewłaściwy sposób sparował nadzór nad giżyckim szpitalem.
 5. Uczniowie z Giżycka i Wilkas z medalami na międzynarodowej olimpiadzie w USA.Drużyny- Di „Iskierki” reprezentująca Szkołę Podstawową nr 4 z Giżycka oraz Deserted by Ideas z Gimnazjum w Wilkasach mają ogromne powody do radości. Na odbywających  się w USA międzynarodowych  Finałach Olimpiady Kreatywności w Knoxville, obie drużyny zajęły miejsca na podium.
 6. Minister Antoni Macierewicz i Marcin Gortat w Giżycku.W czwartek, 23 czerwca Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz odwiedził żołnierzy z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Minister spotkał się również z młodzieżą szkolną i przyglądał się treningowi koszykówki, który prowadził znany sportowiec Marcin Gortat.
 7. Wybory Miss Powiatu Giżyckiego 2016.Zdobywczynią tytułu MISS POWIATU GIŻYCKIEGO 2016 została Agnieszka Wróbel, VICE MISS POWIATU GIŻYCKIEGO 2016 wybrano Karolinę Jaszcz. Największą liczbę głosów w głosowaniu internetowym (817) i tytuł MISS INTERNAUTÓW POWIATU GIŻYCKIEGO 2016 zdobyła Agnieszka Wróbel.
 8. Tragiczny wypadek koło Wydmin. Zginęła 18-letnia rowerzystka.Do tragicznego wypadku doszło w Mazuchówce w gminie Wydminy. 18-letnia dziewczyna, która prowadziła poboczem rower została potrącona przez samochód kurierski. 18-letnia mieszkanka Mazuchówki w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu.
 9. Trzech żołnierzy brutalnie pobiło policjantów w Giżycku. W czwartek około godziny 23 do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o awanturze w jednym z hoteli w Giżycku. Na miejsce zostały wysłane dwa patrole, łącznie 4 funkcjonariuszy i tam zastali trzech pijanych mężczyzn, którzy mieli od 1 do 2 promili alkoholu w organizmie.
 10. Plaga pijanych kierowców w powiecie giżyckim. Policjanci z Giżycka podczas minionego weekendu zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. W niedzielny poranek kilka minut po godz. 7:00 w miejscowości Wilkasy 34–letni Adam W. – mieszkaniec gminy Giżycko – kierował citroenem w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wskazał, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.
 11. 13-letnia dziewczyna wyskoczyła z okna bloku przy ul.Kętrzyńskiego. 13-letnia dziewczynka wyskoczyła z okna bloku przy ul. Kętrzyńskiego w Giżycku- taką wiadomość dostaliśmy od naszego czytelnika. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, prawdopodobnie była to próba samobójcza.
 12. Nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Giżycku. Od środy, 28 grudnia Rada Miejska w Giżycku ma nowego przewodniczącego. Tę funkcję będzie sprawował od teraz radny Cezary Piórkowski.

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze