Rodzinny interes: bracia kradli auta

1

5 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie Toyoty skradzione na terenie Holandii. Wartość samochodów to 130 000 zł.

Mundurowi w miejscowości Żytkiejmy przystąpili do kontroli drogowej podejrzanych pojazdów, poruszających się z dużą prędkością. Kierowcy aut na widok otrzymanego znaku do zatrzymania się, gwałtownie skręcili przed pojazdem służbowym i wjechali na posesję Szkoły Podstawowej w m. Żytkiejmy. Tam porzucili samochody i zaczęli uciekać. Jeden w kierunku granicy państwa a drugi do budynku szkoły.

s2

Funkcjonariusze udali się w pościg za osobą, która próbowała w mieszać się w tłum i wejść do szkoły. Po chwili zatrzymano mężczyznę – obywatela Litwy.

s4

Za drugą osobą w pościg udał się funkcjonariusz z psem służbowym, który doprowadził do granicy państwa. Stwierdzono nielegalne przekroczenie granicy państwowej. Okazało się , że uciekinier długo nie nacieszył się wolnością, ponieważ funkcjonariusze Z Dubeninek powiadomili stronę rosyjską i tam został zatrzymany.

s3

Po sprawdzeniu wszystkich okoliczności, okazało się, że są to bracia – obywatele Litwy. Natomiast pojazdy figurowały w bazach danych jako skradzione na terenie Holandii. Wartość Toyoty RAV 4, koloru czarnego, rok produkcji 2014 – 100 000 zł. a Toyoty Prius, rok produkcji 2009 – 30 000 zł.

Źródło,foto: Warmińsko Mazurski Oddział Straży Granicznej

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mały

Nie było nic lepszego w tej Holandii?