Rodzinny Festiwal Miodu w Wilkasach (zdjęcia)

0

Po raz pierwszy w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Gminy Giżycko znalazła się atrakcyjna impreza pod nazwą „Rodzinny Festiwal Miodu”. To element projektu „Turystyka zdrowotna ujawniająca naturalne i kulturowe dziedzictwo regionów trockiego i giżyckiego”, który jest realizowany wespół z litewskim partnerem z Trok w ramach Programu Interreg V-A Litwa-Polska.

Mimo niekorzystnej sobotniej aury i przeniesienia wydarzenia z Kożuch Wielkich do Wilkas cieszyło się one dużą popularnością. Wewnątrz i na zewnątrz hali Parku Wodnego w Wilkasach w niedzielne popołudnie działo się naprawdę dużo.

Można było oglądać oraz nagradzać oklaskami popisy formacji tanecznych GOKiR, czyli Mini Nuteczki, Nuteczki, Złote Nutki, Non Stop, Fantazję i Zespół Pieśni i Tańca „Niegocin”, a także prowadzoną przez Aleksandrę Marciniak Szkołę Tańca „Flesz”. Dzieciaki znakomicie bawiły się z animatorkami z Miłek Edytą i Basią, zjeżdżały w paszczy rekina z wielkiej dmuchanej zjeżdżalni, malowały oraz dekorowały figurki pszczół, a także karmiły marchewką i fotografowały się z przemiłą czwórką alpak.

Obecni oglądali również przestrzenne pszczele ule i miodowe ramki, ponadto mogli zakupić słoiki z różnymi gatunkami miodu z ubiegłorocznych zbiorów dzięki współpracy z Rejonowym Kołem Pszczelarzy w Giżycku. Chętni próbowali swoich umiejętności na ściance wspinaczkowej, jedli ze smakiem gorącą kiełbaskę z grilla, oglądali wypiek sękacza, a później degustowali jeszcze ciepłe jego kawałki, dzielone przez wójta Marka Jasudowicza.

W trakcie imprezy, na którą przybywały dzieci wraz ze swymi rodzicami, młodzież i seniorzy, przeprowadzono warsztaty wyrobu świec z węzy pszczelej i rozstrzygnięto konkurs kulinarny „Ciacho z miodem”, w którym wzięło udział sześć pań.

Jury pod wodzą prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy Jadwigi Dąbrowskiej po ocenie m.in. wyglądu i walorów smakowych ciast najwyżej oceniło i nagrodziło kwotami 200, 150 i 100 zł wypieki Bożeny Cedrowskiej, gościa z Ukrainy Katariny Tkaczowej i Beaty Mróz.

Czterogodzinną imprezę zakończył nagradzany brawami koncert Wojciecha Jankuńca z zespołem.

(GOKiR Wilkasy)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze