Rodzice z trzema promilami i dzieckiem pod opieką

0

Ełk. Policjanci interweniowali wobec pijanych rodziców, którzy mieli pod opieką dwuletnie dziecko. Po zgłoszeniu telefonicznym, funkcjonariusze zastali w mieszkaniu śpiącą parę i zapłakane, wystraszone dziecko. Blisko pół godziny zajęło policjantom obudzenie małżeństwa. Wówczas okazało się, że oboje są kompletne pijani i nie wiedzą, co dzieje się z ich małą córką. Do dziecka zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Po zbadaniu lekarz stwierdził, że dziecko jest w stanie dobrym i nie wymaga hospitalizacji. Dziewczynka został przekazana pod opiekę trzeźwym dziadkom.

Natomiast rodzice zostali zatrzymani w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u obojga po ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu matka i ojciec usłyszeli zarzuty za to, że dopuścili do przebywania dziecka w okolicznościach niebezpiecznych dla jego zdrowia. Zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi im kara grzywny lub nagany.

Policjanci poinformują o całym zdarzeniu także sąd rodzinny i nieletnich. Rodzina zostanie objęta nadzorem dzielnicowego.

KWP Olsztyn (AKdN/TM)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze