Rodzice 3-miesięcznego Oskara podziękowali lekarzom i pielęgniarkom z giżyckiego szpitala

3

Lekarze i pielęgniarki z giżyckiego szpitala otrzymali podziękowania od rodziców 3-miesięcznego Oskara, który zachorował podczas wakacji spędzanych w okolicach Giżycka.

W sierpniu przebywaliśmy na Mazurach na wakacjach, pod koniec naszego pobytu syn zaczął gorączkować. Gdyby w Giżycku nie było oddziału pediatrycznego zdecydowalibyśmy się na powrót na Śląsk. Na nasze szczęście był! Już po wydaniu wstępnej diagnozy lekarz absolutnie odradził nam udanie się w tak długą trasę. Okazało się, że nasze dziecko ma zapalenie nerek, które już doprowadziło do sepsy i zakażenia całego organizmu. Podróż z dzieckiem do domu-640 km, mogłaby się skończyć dla nas tragicznie – piszą rodzice 3-miesięcznego chłopca.

Chłopca uratowali lekarze i pielęgniarki z Oddziału Pediatrycznego. Jego leczenie trwało dwanaście dni.

Jest to jeden z wielu przykładów na to, jak potrzebny jest ten oddział w Szpitalu Giżyckim. Od lipca przyjęliśmy i wyleczyliśmy już 250 pacjentów  – powiedziała dr Maria Chojnowska, która od czterech miesięcy kieruje oddziałem.

Oddział Pediatryczny w Szpitalu Giżyckim, po  półrocznym zawieszeniu, wznowił swoją działalność w 30 czerwca 2018 roku, dzięki udanej restrukturyzacji Szpitala Giżyckiego. Była ona prowadzona przez Agnieszką Białą, która obecnie, po zakończonej restrukturyzacji, kontynuuje działania naprawcze w szpitalu.

Oddział Pediatryczny dysponuje 19 łóżkami dla małych pacjentów z Giżycka i regionu. Całodobową opiekę zapewnia 3 stałych lekarzy, pielęgniarki i lekarze na dyżurach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ajka
Ajka
9 listopada 2018 13:22

Cokolwiek byscie zrobili i tak sie nie wybielicie. Podajecie liczbe dzieci ktorym rzekomo pomogliscie ,podajcie tez faktyczna liczbe zgonow dzieci w tym szpitalu ,teraz staracie sie wykazywac jak bardzo pomagacie i jak potrzebni jestescie ..? Smiechu warte ..gdyby nie szpital gizycki to moze teraz zycie wielu osob nie byloby zrujinowane bo do tego rowniez sie przyczyniacie

ziutek
ziutek
odpowiedział na komentarz  Ajka
10 listopada 2018 08:50

Wybielić się i tak nie wybielą ale ważne aby był taki oddział w Giżycku bo każdy widział co się działo gdy był zamknięty Jednak zamiast smarować prasie za takie artykuły powinni się przede wszystkim skupić na tym aby poprawiać poziom pomocy dzieciom i innym pacjentom Jeśli w szpitalu będzie dobrze to żadne takie artykuły nie będą potrzebne

Dżony
Dżony
odpowiedział na komentarz  ziutek
10 listopada 2018 10:03

Patrząc po komentarzach to chyba ludzie są zadowoleni gdy słyszymy tylko o złych informacjach zamknięty oddział, zadłużenie szpitala. Jak słyszy się już coś dobrego to wydaje się podejrzane, to takie polskie. Osobiście znam wielu lekarzy i pielęgniarki, nie wszyscy są źli. Sporo z tych osób chce pomóc jak najlepiej potrafi tylko niestety taki mamy system, że nie zawsze się da.