Relacja ze spotkania biznesowego „Pierwsza Liga Biznesu” w Mazurskim Banku Spółdzielczym w Giżycku

0
Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku

W środę, 6 grudnia w Mazurskim Banku Spółdzielczym w Giżycku odbyło się interesujące spotkanie biznesowe, które zostało zorganizowane w ramach projektu „Pierwsza Liga Biznesu”.

Pomysłodawcą projektu jest Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Bank jest ambasadorem projektu, w ramach którego poruszane są tematy związane z biznesem i bankowością. Każdy zainteresowany może przyjść na takie spotkanie i dzięki formule hybrydowej aktywnie w nim uczestniczyć. Do prowadzenia spotkań zapraszane są osoby będące autorytetami w omawianej dziedzinie.

Ostatni wykład prowadził dr Łukasz Kurowski z Katedry Systemu Finansowego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Poruszony został temat ,,ESG w biznesie – co i jak komunikować”. Jest to, ogólnie rzecz ujmując wpływ, jaki wywiera przedsiębiorstwo na środowisko naturalne. Temat na czasie, ponieważ bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości inwestycje niespełniające wymogów neutralności dla środowiska mogą natrafić na problemy z realizacją. Wiedza na ten temat może się przydać zarówno obecnym, jak i przyszłym przedsiębiorcom.

Spotkanie cieszyło sporym zainteresowaniem. Można stwierdzić, że sala została wypełniona po brzegi.

Już 10 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie z tego cyklu: CYBERBEZPIECZEŃSTWO. Zagadnienie bezpieczeństwa w sieci jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach z uwagi na nieustannie rosnącą liczbę zagrożeń i prób wyłudzeń w Internecie.  

Po więcej informacji na temat nadchodzącego spotkań zapraszamy na stronę internetową Mazurskiego Banku Spółdzielczego w Giżycku, do zakładki aktualności na stronie głównej: https://www.mbsgizycko.pl/

(artykuł promocyjny)