Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, jak co roku, było organizatorem półkolonii zimowych dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Nieodpłatne zajęcia odbyły się w dwóch placówkach, Świetlicy Socjoterapeutycznej i MKIS „Pełna Chata” w Giżycku.

Uczestnicy mogli spędzić tegoroczne ferie zimowe korzystając z wielu atrakcji. Zorganizowane zostały różnego rodzaju zajęcia, warsztaty oraz wycieczki. Dzieci miały zapewnioną opiekę wychowawczą, zorganizowany w kreatywny i aktywny sposób czas wolny, mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz uczyć się nowych rzeczy.

W Świetlicy Socjoterapeutycznej pierwszy tydzień ferii rozpoczął się „Karnawałem kwiatów” na zajęciach z hortiterapii, przeprowadzonych przez Instytut Zdrowia i Hortiterapii. Tego dnia wychowankowie spędzili czas także na grach i zabawach, które pomogły im bliżej się poznać. Kolejne dni zostały poświęcone na atrakcje, tj. turniej tenisa stołowego, basen, warsztaty garncarskie w pracowni „Ogniem Malowane”, lodowisko, warsztaty kulinarne z robienia pizzy w Restauracji Porto oraz wyjście na seans filmowy „Mumie”do Kina Nowa Fala w Giżycku.

Drugi tydzień ferii zaczął się warsztatami z robienia masy plastycznej (slime), która służy do zabawy sensorycznej oraz rozwija percepcję zmysłową. Główną atrakcją tego tygodnia była wycieczka do Olsztyna do Teatru Lalek na spektakl, pt. Na Warmii…dawno, dawno temu”. Po przedstawieniu był posiłek w restauracji McDonald’s oraz spacer po Olsztyńskiej Starówce. Pozostałe dni wychowankowie spędzili aktywnie na basenie oraz kręglach.

Odbyły się również ciekawe zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Giżycku dla grupy młodszej, o tematyce „Tajemnice Kosmosu”. Pod koniec tygodnia na zajęciach powstały również karnawałowe maski oraz dekoracje. Prace ozdobiły pomieszczenia świetlicy. Na zakończenie odbył się bal karnawałowy z poczęstunkiem.

Program MKIS „Pełna Chata” obejmował dwie wycieczki. W Ełku dzieci wzięły udział
w warsztatach w „Kolej na klocki”, gdzie budowały mechaniczne roboty z klocków, które potem stoczyły walkę na mini arenie. Wychowankowie tworzyli budowle z wielkich klocków oraz uczyli się tajników gry Minecraft. Następnie skorzystali z wielu atrakcji Parku Wodnego MOSIR Ełk. Wycieczkę zakończył obiad w restauracji Ełczanka.

Podczas drugiej wycieczki do Okrągłego, w Pensjonacie Sielanka dzieci uczyły się jazdy na nartach pod okiem dwóch instruktorów oraz korzystały z tubingu. Po zmaganiach na śniegu dzieci zjadły obiad w restauracji.

Czas między wycieczkami został wypełniony warszatatami z hortiterapii, przeprowadzonymi przez Instytut Zdrowia i Hortiterapii, warsztatami garncarskimi w pracowni „Ogniem Malowane”, warsztatami kulinarnymi w Restauracji Porto, warsztatami z decoupage, rysunków solnych, cyklem zajęć bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 1 oraz seansem filmu „Mumie“ w Kinie Nowa Fala w Giżycku.

W czasie wolnym uczestnicy integrowali się poprzez zabawy, gry edukacyjne, rozwijali swoje zainteresowania, tworzyli, kolorowali oraz rysowali.

Podsumowując, ferie zimowe z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku były pełne różnorodnych, ciekawych atrakcji. Dzieci spędziły ten czas intensywnie, aktywnie, kreatywnie, radośnie i twórczo.

Tekst: Agnieszka Kożuch, Julia Pośrednik-Zajączkowska

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze