Rekordowy przemyt udaremniony

0

Rekordowy przemyt udaremniony. W Grzechotkach funkcjonariusze KAS zatrzymali Rosjanina, który ukrył w swoim samochodzie papierosy warte ok. 70 tys. zł.  

Mieszkaniec Kaliningradu chciał wczoraj, 11 lipca, wjechać do Polski przez przejście w Grzechotkach. Kierował on Mercedesem ML. Z pasa odpraw funkcjonariusze celno-skarbowi skierowali pojazd do Budynku Kontroli Szczegółowej.

Tam użyto psa służbowego, który potwierdził, że w Mercedesie mogą być ukryte papierosy. By ustalić gdzie znajdują się skrytki samochód prześwietlono promieniami rentgenowskimi. Z uzyskanego obrazu wynikało, że – poza kołami i drzwiami pojazdu – są one … wszędzie.

By wydobyć schowane w nich papierosy troje celników intensywnie pracowało ponad 4 godziny. W sumie w Mercedesie ukryto 7359 paczek papierosów. To największa kontrabanda wykryta na tym przejściu od jego otwarcia w roku 2010.

Przerobiony pojazd zajęto zaś wobec podróżnego wszczęto postępowanie karne skarbowe. Ponadto skierowano do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach wniosek cofnięcie Rosjanina do Obwodu Kaliningradzkiego i orzeczenie zakazu wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat. Wniosek  został uwzględniony.

Źródło: IAS w Olsztynie 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze