Rekordowa zbiórka na WOŚP w gminie Giżycko [ZDJĘCIA]

4

Tego jeszcze nie było. Aż 7.636,89 zł zebrane w niedzielę w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Giżycko prawie dwukrotnie przewyższyło dotychczasowy rekord. Ta kwota robi wielkie wrażenie. Do puszek wolontariuszy kwestujących w Wilkasach wrzucono 3.643,25 zł, w Bystrym i Upałtach Małych zaś wpłynęło 3.993,64 zł. Społeczności naszej gminy serdecznie dziękujemy za Wasze gorące serca. Jesteście wielcy!

Tegoroczna akcja Jurka Owsiaka prowadzona pod hasłem „Tu wszystko gra OK!” pozwoli niebawem na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania oraz rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Mimo niezbyt wysokiej temperatury już po godz. 09:00 mieszkańcy wyszli ze swoich domów, aby szybko  przyłączyć się do tegorocznego przedsięwzięcia. Tradycyjnie ekipa GOKiR współpracowała ze sztabem WOŚP w Giżyckim Centrum Kultury, które udostępniło nam piątkę wolontariuszy. Trójka z nich prowadziła zbiórkę w Bystrym oraz Upałtach Małych.

Młodzi i starsi wkładali do puszek głównie banknoty ciesząc się, że kwestujący kolejny rok pamiętali o nich, wiedzą bowiem, że orkiestrowy sprzęt może im pomóc w różnych sytuacjach. Wszyscy z uśmiechem na ustach wychodząc z kościołów trzymali w rękach przygotowane wcześniej kwoty.

Akcja Jurka Owsiaka cieszyła się także dużym zainteresowaniem w Wilkasach.

Rzadko kto przechodził obok nas obojętnie wiedząc, że pomocy będą może potrzebowały jego dzieci czy wnuki – mówili wolontariusze wręczając piękne czerwone serduszka, którymi mieszkańcy dekorowali swoją odzież manifestując wsparcie na rzecz Jurka Owsiaka, biorąc też serduszka dla swych domowników. – Byli niesamowicie przychylni wyciągając pieniądze. To piękna akcja, która bardzo wciąga, dlatego włączamy się w nią systematycznie.

(kliknij zdjęcie, aby powiększyć)

(Tekst, fot. GOKiR Wilkasy) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Krystof56

Giżycko to zdrajcy Polski. Zawsze wspierają komunistów,esbeków i cholote PO.

Zastanówta się

Brawo wy… na POdjaranego starca w czerwonych gaciach dają kasę ale biedakowi bułki za złotówkę NIE kupią ….

no, ciekawe

A kupiłeś kiedy biedakowi bułkę? Czy tylko słowem rzuciłeś?

Funio

Brawo! Brawo, niech niektorym zrobi sie mokro pod nosem i nie tylko tam.