Już w najbliższą środę (26 lipca) w Giżycku odbędą się wyjątkowe regaty, w których dorośli zmierzą się w przeznaczonej dla dzieci i młodzieży klasie Optimist. W rywalizacji na jeziorze Niegocin wystartuje 30 osób, a główna nagroda to tysiąc złotych. W stolicy mazurskiej żeglugi czekają nas zatem pełne humoru i pozytywnych emocji zawody. Uczestnikom przypominamy o konieczności potwierdzenia rejestracji osobiście w porcie Ekomarina Giżycko, we wtorek 25 lipca w godzinach 17-19.

Red Bull Regaty Optymistów to impreza dla dorosłych żeglarzy-amatorów, którzy spróbują swoich sił w malutkich Optimistach. Poruszanie się i manewrowanie łodzią żaglową, która ma niewiele ponad 2 metry długości i 1 metr szerokości, może okazać się sporym wyzwaniem – zwłaszcza dla wyższych i cięższych uczestników.

– Wiele osób dorosłych, które wsiądą na Optimisty w tych regatach, pływało na takich łódkach w młodym wieku. To taki powrót do przeszłości. Przemieszczamy się z burty na burtę, a tak naprawdę przechylamy głowy z jednej strony na drugą…To będzie wyglądało komicznie – w wielu przypadkach. Choć znam również takich, którzy są bardzo sprawni i dadzą sobie bez problemu radę – powiedział mistrz olimpijski z Atlanty Mateusz Kusznierewicz dla redbull.pl

Przypominamy o konieczności potwierdzenia udziału w regatach we wtorek 25 lipca w biurze zawodów (Ekomarina Giżycko, ul. Dąbrowskiego 14). Zapraszamy również osoby z listy rezerwowej, które w przypadku braku obecności uczestników, będą mogły zostać dopisane do listy startowej.

Miejsce i termin

Red Bull Regaty Optymistów odbędą się 26 lipca od godz. 12:00 (odbiór sprzętu możliwy będzie w godz. 9:00-10:00) na terenie portu Ekomarina Giżycko.

 

 

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze