Red Bull Regaty Optymistów po raz drugi zagoszczą w Giżycku. Podczas zawodów w łódkach klasy Optimist, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, zmierzą się pełnoletni amatorzy żeglarstwa. W ubiegłym roku miejsca na liście startowej rozeszły się „jak ciepłe bułeczki”, dlatego w drugiej edycji udział będzie mogło wziąć nawet trzy razy więcej uczestników. Rywalizacja toczyć się będzie o tytuł mistrza i 1000 zł oraz nagrody rzeczowe. 

 To była przede wszystkim wielka frajda i świetna zabawa. Taki powrót do przeszłości” – tak mówili uczestnicy pierwszej edycji Red Bull Regaty Optymistów. Impreza odbędzie się ponownie 21 i 22 lipca w Giżycku, przy plaży miejskiej. Nawet kilkudziesięciu zawodników będzie mogło przystąpić do walki w łódkach klasy Optimist – żaglówkach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. 21 lipca rozegrane zostaną eliminacje. Każdy wyścig będzie składał się z dwóch biegów regatowych. 22 lipca odbędzie się wielki finał – zwycięzca wygrywa 1000zł.

„Gdy przeczytałem o imprezie, postanowiłem zrobić sobie krótki urlop i przyjechać. Ostatni raz w optimiście pływałem 10 lat temu, więc chciałem sobie przypomnieć stare czasy, a przy okazji trochę się pościgać. Było super!” – mówił po zwycięstwie pierwszej edycji zawodów Michał Staszewski.

Już 5 lipca otwarta zostanie możliwość rejestracji do wyścigu. Aby wziąć udział w regatach należy mieć ukończone 18 lat i posiadać patent żeglarski. Każdy uczestnik będzie mieć zapewniony sprzęt oraz otrzyma pamiątkowy upominek. Udział w wydarzeniu jest darmowy, a na miejscu planowane są także atrakcje dla kibiców.

O prawidłowy przebieg regat zadba Komisja regatowa UKŻR Niegocin. Członkowie komisji przygotowują tor i poprowadzą odprawę dla sterników. O bezpieczeństwo na wodzie zadba WOPR.

Rejestracja od 5 lipca na stronie: redbull.pl/regatyoptymistow

mat. organizatora, fot. Tomek Gola

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze