Realizacja praktyk zawodowych Zespołu Szkół Zawodowych w Maladze

1

W ramach realizacji projektu:  ,, Najlepsze praktyki zawodowe w Hiszpanii szansą na sukces zawodowy” projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+(SEKTOR: Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, AKCJA 1. Mobilność Edukacyjna) szesnastu uczniów z klas: II –IV T kształcących się w zawodach technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych oraz branżowej szkoły I Stopnia w okresie od 30.05.2020 – do 17.06.2022 odbywa trzytygodniowy staż w renomowanych hiszpańskich hotelach i lokalach gastronomicznych w Maladze.

Uczniowie podnoszą tam swoje umiejętności zawodowe w oparciu o europejskie standardy branży hotelarsko-gastronomicznej. Pracują w housekeepingu i  restauracjach, kuchniach  oraz ciastkarniach. Poznają  tajniki pracy w hotelarstwie podczas przygotowania pokoi do przyjęcia gościa. W gastronomii przygotowują potrawy śródziemnomorskie, głównie owoce morza, tapas, dania główne, desery i torty.

Komunikacja w czasie pracy odbywa się w języku hiszpańskim i angielskim więc tym samym stażyści doskonalą umiejętności językowe. Dodatkowo popołudniami uczą się na kursie języka hiszpańskiego. Na co dzień kształtują kreatywność oraz otwartość na inne kultury pracując w środowisku międzynarodowym. W czasie wolnym i podczas wycieczek (Mijas, Ronda) poznają odmienną historię i tradycje regionu Andaluzji.

(Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
elunia

tylko pozazdrościć