„Razem w formie” – działamy i łączymy pokolenia!

2

Grupa projektowa oraz wolontariusze zaangażowani w realizację projektu solidarnościowego „Razem w Formie” współfinansowanego przez Unię Europejską realizowanego we współpracy z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku nabiera tempa.

Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa oraz promocja zdrowego stylu życia w środowisku lokalnym. Grupa projektowa to uczestnicy i absolwenci Hufca Pracy w Giżycku. Dotychczasowe etapy przedsięwzięcia przyniosły wiele wartościowych doświadczeń oraz spotkań, które budują więź społeczną.

Uczestnicy projektu mają już za sobą warsztaty gry w boccie. Podczas nich młodzież miała okazję pod okiem trenera bliżej poznać zasady tej fascynującej dyscypliny oraz spędzić czas w atmosferze wzajemnego wsparcia i rywalizacji. Doskonałą okazją do rozwijania zdolności manualnych, ale także wyrażenia swojej kreatywności były warsztaty z arteterapii- tworzenie ozdób i malowanie obrazów w Klubie Seniora.

Ostatnie dni to korzystanie ze słońca i spacerów. W atmosferze pełnej energii i entuzjazmu grupa projektowa wzięła udział w zajęciach nordic walking. Korzyści zdrowotne płynące ze sportu i regularnych spacerów są nieocenione. Co więcej, regularne ćwiczenia mają także znaczący wpływ na zdrowie psychiczne, redukując poziom stresu oraz symptomy lęku i depresji dzięki uwalnianiu endorfin. Wśród uczestników widać było zadowolenie i radość z możliwości spędzenia czasu na łonie natury.

Wszystkie te inicjatywy to nie tylko sposób na wyrażenie naszego wsparcia dla lokalnej społeczności, ale także okazja do nawiązania głębszych więzi międzypokoleniowych.

Naszym zdaniem to świetny sposób na budowanie mostów między ludźmi – i to niezależnie od wieku” – mówi lider grupy.

Wierzymy, że nasze działania przyniosą długotrwałe korzyści społeczności lokalnej i będą inspiracją do dalszych inicjatyw integrujących różne grupy społeczne.

 (Tekst, foto: Elżbieta Jabłońska) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lujowaty

A co tam , jeszcze pogrzebalbym grupie projektowej w reformach.

Aprobant

Skoro by to mialo ci wyreglowac poziom stresu to wskazane.