Policjanci ruchu drogowego podsumowali, to co działo się na drogach regionu w ciągu minionych trzech miesięcy. Było bezpieczniej niż w pierwszym kwartale 2016 roku.

W ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku na Warmii i Mazurach odnotowano 261 wypadków drogowych – to o 8 mniej niż w ubiegłym roku. W wyniku tych zdarzeń 17 osób zginęło – to o blisko 40%  mniej niż w pierwszym kwartale 2016 roku. 311 zostało rannych (mniej o  blisko 30). Policjanci odnotowali ponad 3700 kolizji drogowych – to o ponad 400 więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Najczęstszą przyczyną wypadków było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Przed nami wiosna. Warto pamiętać, że ładna pogoda, sucha nawierzchnia drogi daje złudne poczucie bezpieczeństwa. Kierowcy chętniej naciskają pedał gazu. Tymczasem z policyjnych statystyk jasno wynika, że do największej liczby wypadków drogowych dochodzi podczas dobrych warunków atmosferycznych. Nie dajmy się więc zwieść wiosennej aurze – by ta pora roku była bezpieczna na drogach.

Źródło: KWP Olsztyn mk/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze