Rap Pedagogia

0

Każda szkoła stara się wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności, pozwalające na dokonywanie właściwych wyborów oraz uświadomienie młodym ludziom zagrożeń i konsekwencji płynących ze stosowania agresji oraz wszelakich uzależnień. Wychodząc naprzeciw potrzebie przeciwdziałania ryzykownym zachowaniom młodzieży uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach wzięli udział w programie profilaktycznym pod nazwą Rap Pedagogia

17 marca gimnazjum odwiedził Dobromir „Mak” Makowski – raper, pasjonat muzyki hip-hop. Autor projektu „RapPedagogia” jest założycielem fundacji „Młodzi dla Młodych”,  która swoją siedzibę ma w Pabianicach. Jest także pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach. Przed laty sam mierzył się z wieloma problemami będąc wychowankiem Domu Dziecka. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. Obecnie jeżdżąc po Polsce dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych mówiąc do młodzieży, iż można żyć inaczej.

Zajęcia ze względu na swą formę stanowiły ciekawą alternatywę wobec tradycyjnych wykładów oraz prelekcji profilaktycznych. Tematyka warsztatów dotyczyła niezwykle ważnej dla młodych ludzi problematyki uzależnień od środków psychoaktywnych, narkotyków i dopalaczy.

Każdy uczestnik występu opuszczał salę pełen wrażeń, wzruszeń, a przede wszystkim bogatszy o nowe doświadczenia, z przekonaniem, że nie warto pić wody z sedesu, nie warto podlewać kwiatów Domestosem i że trudno samodzielnie udźwignąć krzesło swego życia.

Widać było, że słowa rapera trafiały na podatny grunt. Oby pozostały w młodych na zawsze.

A.M.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze