RAKi trafiły na wyposażenie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej [WIDEO]

1

15. Giżycka Brygada Zmechanizowana została wyposażona w nowy sprzęt bojowy. W nocy do Giżycka ze Stalowej Woli przyjechało osiem samobieżnych moździerzy RAK i cztery wozy dowodzenia.

Samobieżny system RAK to nowoczesne działo wyposażone w automatycznie ładowany moździerz kalibru 120 mm. Całość jest zamontowana na podwoziu gąsienicowym (SMG 120) i kołowym (SMK 120). Produkt Huty Stalowa Wola uznawany jest za najnowocześniejszy i najlepszy tego typu sprzęt na świecie. Potrafi otworzyć ogień w zaledwie 2 minut od informacji o celu, jest w stanie oddawać 10 strzałów na minutę i zmienić pozycję w zaledwie 15 sekund.

„Dla nas, jako producenta to kolejny ważny dzień w historii naszej Firmy. Zgodnie z umową podpisaną w kwietniu 2016 roku, bez opóźnień przekazujemy do jednostek Wojska Polskiego już trzeci kompanijny moduł ogniowy. Realizujemy ważny dla nas kontrakt i jeden z największych w polskim przemyśle obronnym. Przekazujemy sprzęt zgodnie z umową, bez opóźnień. Ten kontrakt wyznacza nam ścieżkę pozytywnych zmian w naszym przedsiębiorstwie.”- podsumowuje Bernard Cichocki, Prezes Zarządu HSW S.A.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mazur

Szkoda że tylko 4 a nie 40. Ale dobre i to w dzksiejszych czasach.