Jednym z głównych punktów obrad podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Giżycko była uchwała w sprawie emisji obligacji komunalnych.

Według przedłożonego radnym projektu uchwały, gmina miałaby wypuścić w 2017 r.  papiery wartościowe na kwotę dwa miliony siedemset tysięcy złotych (2 700 000 zł). Pozyskane w ten sposób pieniądze miałyby zostać przeznaczone na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów.

Po krótkiej dyskusji radni jednogłośnie zdecydowali o emisji obligacji na kwotę 2 700 000 zł z ostatecznym terminem wykupu w 2022 roku. Warto zaznaczyć, że emisji obligacji komunalnych jest w Gminie Giżycko nowym narzędziem na pozyskanie środków finansowych.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lecner

Ja bym tych obligacji trochę kupil,bo to są aktywa,tylko jak wygląda ich oprocentowanie i jaki bank będzie je sprzedawał?

Anonimowo

To nic innego jak kredyt tylko, ze droższy. Ogłupianie ludzi i tyle. Marek krytykował poprzedników za branie kredytów a sam co robi??? Obligacje to droższe narzędzie niż wzięcie kredytu. Spłata od 2019 r……juz on tym się nie będzie martwić…..ba go nie będzie juz w gminie….

mieszkaniec gminy

Wiele gmin, powiatów już dawno wyemitowało obligacje i chwalą sobie to rozwiązanie

też mieszkaniec gminy

Wiele gmin i powiatów robi to, żeby uniknąć lub ukryć wskaznik zadłużenia zgodnie z ustawą o fnansach publicznych. Zadłużenie w obligacjach nie jest brane do tego wskaznika i jest to ” kreatywna” ksiegowość. Czyżby brakowało pieniędzy Panie wójcie??? Za dużo obietnic wirtualnych do spełnienia???