Questing w Wydminach – „Uroki Wydmin”

0

Mazurska Fundacja Młodzieży Niepełnosprawnej „Marzenia”* – ma dobrą wiadomość dla mieszkańców naszej gminy, gości, turystów i wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić Gminę Wydminy.

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu turystycznego przybywający do nas turyści będą mogli zupełnie za darmo otrzymać tzw. quest, czyli ulotkę z trasą do zwiedzania. Tereny Mazur charakteryzuje bogata tradycja i historia. Prawdziwym wyzwaniem jest decyzja, jakie działania podjąć, by je podtrzymać i kultywować. Wiele z dawnych opowieści, legend, nigdzie nie powielane, blakną na kartach historii.

Połączyliśmy edukację, sport, ekologię, tradycje i historię dzięki innowacyjnej formie zwiedzania.

***Questing, *bo o tej metodzie mowa, to interaktywny sposób zwiedzania i poznawania danego miejsca. Za sprawą metodologii Questingu – Wydminy posiadają własna ścieżkę, którą wkomponować można w istniejącą ofertę turystyczną. Co więcej, taka forma prezentacji naszej gminy (często kojarzona z dawną grą w podchody) zainteresuje tych, którzy je dobrze znają, jak i tych, którzy są przejazdem.

O tym, czym jest Quest*„ UROKI WYDMIN” *i na czym polega, można było się przekonać podczas promocji zadania przez wolontariuszki fundacji, która miała miejsce 4 czerwca 2016. Szukajcie naszych ulotek pokonajcie trasę, zapoznajcie się z historyjką w formie rymowanki, rozwiążcie hasła. Na końcu Questu czeka na was skarb – nagroda.

Koncepcja i opracowanie– mgr inż. Ochrony Środowiska Alicja Kropiewnicka

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze