Dnia 7 czerwca 2017 r. grupa uczniów z klasy III a z Publicznego Gimnazjum w Wilkasach przedstawiła przygotowywany przez miesiąc projekt edukacyjny na temat: „Questing czyli turystyka z zagadkami”. Oto krótka relacja z przygotowań i realizacji przedsięwzięcia.

„Naszym celem było przybliżenie uczniom jak może wyglądać nauka poprzez dobrą zabawę i odkrywanie. Questing to rozwiązywanie zagadek i przemierzanie tras tak, aby na końcu odkryć hasło questu. Tak naprawdę chodzi o atrakcyjne zaprezentowanie dziedzictwa danej miejscowości i zwrócenie uwagi na wyjątkowe miejsca z racji lokalnej specyfiki przyrodniczej, historycznej lub kulturalnej.  W przygotowaniu naszego questu najtrudniejsze było  opracowanie treści. Spędziliśmy sporo czasu na wyszukiwaniu najistotniejszych informacji na temat znanych giżyckich zabytków. Wytyczyliśmy trasę i punkty, do których mieliby zmierzać zwiedzający. Później trzeba było zredagować tekst i ułożyć go w formie rymowanej zagadki. Dobraliśmy odpowiednią grafikę i ostatecznie stworzyliśmy broszurę, którą wzorowaliśmy na profesjonalnych questach. Mamy nadzieję, że uda nam się trafić z tym tematem do szerszego  grona odbiorców – nie tylko uczniów naszej szkoły”.

(Realizacja projektu: Jakub Łukaszewicz, Dawid Mil, Emanuel Korycki, Krystian Wolański. Opiekun projektu: Katarzyna Bandura)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze