Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Holender urodzony w Sri Lance wiózł 2 pasażerów. Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

W ramach wsparcia kolegów z Podlaskiego Oddziału SG, funkcjonariusze z PSG w Dubeninkach 8 lutego, tuż po godzinie 8 rano, w gminie Wiżajny zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. W pojeździe było 2 migrantów.

Okazało się, że wraz z kierowcą podróżuje obywatel Bangladeszu i Indii. 56-letni Holender oświadczył funkcjonariuszom Straży Granicznej, że nie zna pasażerów. 31-latek z Indii i 33-letni obywatel Bangladeszu posiadali przy sobie zaświadczenia z ośrodka dla uchodźców na Łotwie. Natomiast żaden z nich nie miał dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – przekazuje rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz.

Zarówno kierowcą jak i zatrzymanymi cudzoziemcami zajęli się funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Heniek

A Holendrem nikt się nie zajmie bo pojedzie do domu a Polaka by zamknęli na 15 lat

Zbawiciel uciśnionych

A holedrt

westt

Jak nie stosuje się drastycznych kar jak konfiskata auta i 25 tys. euro od łebka. To będą wozić i śmiać się w nos.