Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Citroen Xsara, który przewoził prawie 120 000 sztuk papierosów rożnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości prawie 80 000 zł.

W godzinach nocnych patrol Straży Granicznej na drodze krajowej nr 58, w rejonie miejscowości Janowo zatrzymał do kontroli citroena, którego kierowcą był 45-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Okazało się, że w fotelach pasażerskich i podróżnych torbach pochowane są papierosy pochodzące z przemytu, w ilości 800 sztuk. Ponadto kierowca, jak i jego żona (pasażerka) na widok funkcjonariuszy zachowywali się nerwowo, co dodatkowo wzbudziło podejrzenie patrolu SG, że w aucie mogą znajdować się jeszcze poukrywane wyroby tytoniowe. W związku z powyższym samochód zatrzymano do szczegółowej kontroli. Funkcjonariusze nie pomylili się, citroen był przerobiony i posiadał skrytki konstrukcyjne, m.in. podwójna podłoga, w której znaleziono ponad 119 000 sztuk nielegalnych papierosów.

Małżeństwo to znane już było wcześniej funkcjonariuszom SG z Olsztyna, ponieważ 3-miesiące temu, również przewozili papierosy pochodzące z przemytu w ilości 100 000 sztuk o szacunkowej wartości 67 000 zł.

Podróżni nielegalny towar stracili, samochód został zatrzymany jako dowód w sprawie, a teraz pomimo, że wobec nich toczy się postępowanie karno-skarbowe za poprzedni proceder, to wszczęto następną sprawę karno-skarbową.

W-M Oddział SG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
oloui

czy ktos kupuje papierosy na sztuki-120 000
czy na paczki?