Przesyłki z dopalaczami i nielegalnymi lekami

0

Okres wakacyjny to niestety też czas wzmożonej aktywności osób rozprowadzających zabronione środki odurzające. W ostatnich tygodniach funkcjonariusze Służby Celnej z Warmii i Mazur już kilkakrotnie wykryli w przesyłkach pocztowych niebezpieczne dla zdrowia substancje.
Najpierw w dwóch paczkach sprawdzanych u jednego z operatorów pocztowych znaleziono saszetki z proszkiem i suszem roślinnym zawierającym w swoim składzie substancje psychoaktywne. Łącznie zatrzymano 1650 opakowań z dopalaczami o łącznej wadze blisko 2,5 kg.
Później celnicy znaleźli 13 sztuk farmaceutyków niedopuszczonych do legalnego obrotu Polsce. Był to tzw. pakiet poronny z „instrukcją obsługi” – ulotką informującą o sposobie przeprowadzenia aborcji. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów Ustawy Prawo Farmaceutyczne w zakresie nielegalnego obrotu produktami leczniczymi, sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Policji.
Najnowsze ujawnienie miało miejsce 1 lipca. Celnicy zatrzymali kolejne dwie przesyłki zawierające łącznie 438 sztuk dopalaczy o wadze prawie pół kilograma.
Jako, że w ostatnim czasie głośno było o szeregu przypadkach poważnych zatruć m.in. dopalaczami, Służba Celna będzie kontynuowała intensywne kontrole pod tym właśnie kątem.

Źródło: Izba Celna w Olsztynie

Autor: Ryszard Chudy

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze