Przemytniczy proceder

0

Funkcjonariusze z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w wyniku podjętych szeregu czynności ujawnili przestępczą działalność polegającą na przemycie wyrobów tytoniowych z Federacji Rosyjskiej do Polski.

Ujawniony proceder polegał na przemycie papierosów w specjalnie skonstruowanych w tym celu skrytkach znajdujących się w autobusach oraz na zakupie wyrobów tytoniowych, pochodzących z przemytu, na terenie Polski.

auo1

Powyższy proceder trwał przez okres 3 lat. W wyniku dokonanego przemytu zostały wwiezione na teren RP wyroby tytoniowe w ilości ponad 1 miliona paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 11 milinów złotych.

aut2

W ramach prowadzonego śledztwa łącznie zarzutami objęto 35 osób, gdzie m.in. w stosunku do 5 podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres od 2 do 3 miesięcy.

W miniony weekend funkcjonariusze Warmińsko- Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili działania, dzięki którym ujawnili papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 65 000 zł.

f1

17 lipca w powiecie nowomiejskim, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie u jednego z mieszkańców, ujawnili 100 600 sztuk nielegalnych papierosów. W garażu oraz w pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się kartony papierosów popakowane w czarne foliowe worki. Jak ustalono, papierosy różnych marek, bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy zostały przywiezione przez dwóch obywateli Litwy.

Źródło,foto: Warmińsko Mazurski Oddział Straży Granicznej

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze