9 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach ujawnili narkotyki, nielegalne papierosy, amunicję oraz broń gazową.

W godzinach nocnych, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski stawił się 34-letni mieszkaniec Bartoszyc. Kontroler nabrał podejrzenia, że mężczyzna może być pod wpływem środków odurzających, więc do akcji ruszył pies służbowy o imieniu Jami. Niezawodny nos do narkotyków Jamiego, potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy, w volkswagenie były środki odurzające. Okazało się, że jest to marihuana oraz amfetamina, dodatkowo ujawniono przemycane papierosy w ilości 1080 sztuk.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze SG w jego mieszkaniu ujawnili marihuanę (łącznie 5 g) oraz 1 sztukę amunicji myśliwskiej bez zezwolenia na jej posiadanie, a także znaleźli 2 blankiety prawa jazdy z jego danymi personalnymi, pomimo, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz mężczyzna odpowie przed polskim wymiarem sprawiedliwości za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających oraz za to, że kierował pomimo sądowego zakazu. Ponadto poniesie odpowiedzialność za posiadanie narkotyków, nielegalnych papierosów i amunicji.

Kilka godzin później funkcjonariusze SG z Bezled, w trakcie kontroli granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski ujawnili w samochodzie osobowym marki Hyundai blisko 7 900 sztuk papierosów rożnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Kierowcą była 21-letnia mieszkanka okolic Bartoszyc, która podróżowała ze swoim chłopakiem. Funkcjonariusze SG z placówki w Bezledach dokonali również przeszukania miejsca zamieszkania podróżnych i w tym przypadku również ich  przypuszczenia okazały się trafione. Na miejscu ujawniono prawie 2 200 sztuk papierosów pochodzących z przemytu, a także broń gazową z załadowaną amunicją w ilości 6 sztuk bez stosownego zezwolenia na jej posiadanie.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze