Przemycał 44 000 sztuk papierosów

0

Mundurowi z Placówki Straży Granicznej w Braniewie w trakcie kontroli samochodu osobowego marki Volkswagen Golf znaleźli pochowane papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy warte ponad 28 000 zł. Ujawnione wyroby tytoniowe pochowane były w specjalnie skonstruowanych skrytkach, m. in, w drzwiach, w desce rozdzielczej pojazdu oraz w podwoziu. Łącznie w tym aucie znajdowało się ponad 44 000 sztuk papierosów.

2e 3e 4e

Następne ujawnienia wyrobów akcyzowych (część działań prowadzona była ze służbą celną), pochodzących z przemytu miały miejsce w przejściu granicznych w Bezledach. Jeden z podróżnych przewoził papierosy w zbiorniku na paliwo. Wartość znalezionych wyrobów tytoniowych, różnych marek bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy wynosi około 5 000 zł.

1z 2z

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach, podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu, stwierdzili niejasności w numerze VIN. Okazało się, że VW Transporter T5, istnieje w bazach danych jako utracony. Wartość odzyskanego auta to 30 000 zł.

Źródło: Warmińsko Mazurski Oddział Straży Granicznej

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze