Policjanci ruchu drogowego z Giżycka podczas minionego weekendu zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Podczas kontroli prędkości giżyccy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w trzech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony piątek, 17 lutego na ulicy Obwodowej w Giżycku. Kierujacy Toyotą, mieszkaniec Gdańska w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h. Kolejnym kierowcą, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym okazała się mieszkanka Olecka. Kobieta jechała Nissanem z prędkością 109 km/h przez miejscowość Szczybały Giżyckie gm. Giżycko.

Z koliei wczoraj, 20 lutego również w Giżycku ulicą Obwodową jechał z dużą prędkością kierowca Fiata Doblo. Radar wskazał na to, że osiagnął prędkość 101 km/h, gdzie można poruszać się z prędkością do 50 km/h.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze